Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

Kabaret-ŚwierszczychrząszczKabaret ten powstał w roku 2007. Od samego początku tworzy go duet składający się z Michała Łysiaka i Marcina Wąsowskiego. Nazwa kabaretu zapewne jest związana z miejscem, w którym został on założony - Szczebrzeszynem. Marcin Wąsowski wcześniej współpracował z łódzkim Teatrem MMS i Teatrem „A”, natomiast Michał Łysiak – ze studenckim Teatrem ITP na KUL-u.

Pomimo, że grupa ta jest stosunkowo młoda, to zdobyła wiele nagród na różnych prestiżowych przeglądach i festiwalach kabaretowych. Sukces odnieśli między innymi na Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka, Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej DebeŚciaK, Przeglądzie Kabaretowym Stolica czy Przeglądzie Kabaretowym Fermenty.

Pierwszy ich program nosił nazwę "Kabaretowa masakra piłą satyryczną". Następnie powstały programy "Z plejbeku" oraz najnowszy "Znowu z plejbeku".
Humor prezentowany przez Świerszczychrząrzcz zawiera nietuzinkową satyrę ruchową wywierając na publiczność coraz większe wrażenie. Grupa ta została doceniona wielokrotnie, co udowodniono licznymi zaproszeniami do programów rozrywkowych czy dużych kabaretonów.
Pin It