Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

grupa-rafała kmityGrupa Rafała Kmity to z całą pewnością najbardziej teatralna formacja kabaretowa w Polsce. Do 1997 roku funkcjonowała pod nazwą Quasi-Kabaret Rafała Kmity a założona została w roku 1993 w Krakowie, działając przy Teatrz STU.

Autorem wszystkich przedstawień jest oczywiście Rafał Kmita. Skład grupy jest bardzo ruchomy, lecz stale współpracują z formacją tą: Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Kliś, Arkadiusz Lipnicki, Piotr Plewa, Krzysztof Pluskota, Dariusz Starczewski. Gościnnie w spektaklach występują także inni aktorzy. W 1993, w pierwszym programie Grupy Rafała Kmity, występowała Anita Lipnicka. Ponadto w przedstawieniach Grupy występowali m.in. Marta Bizoń, Bartosz Brzeskot, Tomasz Kot, Andrzej Kozłowski, Tadeusz Kwinta i Grzegorz Wojdon.

Znani, utalentowani artyści i doskonale napisane teksty sprawiły, że Grupa Rafała Kmity wielokrotnie triumfowała podczas największych przeglądów kabaretowych w Polsce. Trzykrotnie zdobyła I miejsce podczas krakowskiej PAKI. Poza tym odniosła sukces na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry oraz Festiwalu Komedii Talia w 2005 roku.

1
2
3
4
5
6
7Pin It