Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

kabaret-mlodych-panowW środowisku artystycznym znani są jako organizatorzy Rybnickiej Jesieni Kabaretowej "Ryjek". Przegląd ten różni się od innych m.in tym, że w konkurencjach wzajemnie oceniają się sami kabareciarze.

Jest to również niebywała szansa dla młodych kabaretów, które mogą zmierzyć się ze sobą podczas "Ryjka". Kabaret Młodych Panów został założony w roku 2004, oczywiście w Rybniku. Obecnie w składzie są: Bartosz Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Robert Korólczyk oraz ich menadżer i operator techniczny Piotr Sobik. Lista nagród, które zdobyli jest naprawdę imponująca. Jednymi z najważniejszych są I nagrody na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry i PACE. Ponadto miejsca na podium podczas Festiwalu Dobrego Humoru, O.B.O.R.Y, PAKI czy Przeglądu Kabaretów Studenckich PKS. Kabaret Młodych Panów to także autorzy wielu scenariuszy kabaretonów czy odcinków programu Dzięki Bogu Już Weekend.

Chętnie współpracują oni z innymi grupami, co nadaje ich numerom niepowtarzalność. Wydali oni dwie płyty DVD, które cieszą się dużą popularnością. Kabaret ten znany jest przede wszystkim z cyklu skeczy o polskich policjantach. Poza tym wyróżnia się również talentem muzycznym Mateusza Banaszkiewicza, który śpiewem uświetnia większość wydarzeń kabaretowych, w któtych grupa ta bierze udział.

1
2


Pin It