Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

Kabaret MUMIOMumio to formacja powstała w roku 1995 w Katowicach. Do 1999 roku działa pod nazwą Teatru Epty. "Kabaret Mumio" to nazwa pierwszego spektaklu, który zagrali. Skład kabaretu od początków zmniejszył się o Dariusza Rzontowskiego i Tomasza Skorupę.

Obecnie występują w nim jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński, Jarosław Januszewicz i Tomasz Drozdek. Wielką popularność poza środowiskiem fanów kabaretowych przyniosły im reklamy pewnej sieci komórkowej. Mumio nie lubią być nazywani kabaretem, twierdzą oni, że ich występy mają charakter teatralny i właśnie najtrafniej opisuje ich określenie formacja teatralna. Prezentowany przez nich humor jest niebanany oraz dość abstrakcyjny. Unikają oni w swych skeczach tematów politycznych a skupiają się własnie na abstrakcji i autoironii.

Lista ich osiagnięć jest długa. Między innymi są to nagrody podczas PAKI, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Ludzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry a także Wiktory w kategoriach w kategorii "najwyżej ceniony piosenkarz lub artysta estrady" oraz "największe odkrycie telewizyjne 2005 roku".
Pin It