Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

kon-polskiKabaret powstały w 1985 roku w środowisku akademickim Wyższej Szkoły Inżynierskiej (obecnie Politechnika) w Koszalinie z inicjatywy Leszka Malinowskiego, który jest liderem grupy i autorem większości tekstów. Na początku Kabaret nazywał się "Skążeś Jest".

Obecnie grupę tworzą Leszek Malinowski i Waldemar Sierański oraz ich kompozytor, aranżer i instrumentalista Jarosłąw Barów. Formacji tej towarzyszy często chórek żeński Koniczynki, który składa się z Agnieszki Babicz, Marii Borzyszkowskiej i Beaty Noszczyńskiej. 4

Ich ogromny talent potwierdzają liczne nagrody: Grand Prix na I Przeglądzie Kabaretów PAKA, I Nagroda na II Przeglądzie Kabaretów PaKA, Złota Szpilka na XIV Lidzbarskich Biesiadach Satyry i Humoru, Nagroda II Programu Telewizji Polskiej uroczyście wręczona przez Ninę Terentiew na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA, Nagroda Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego przyznana przez Urząd Rady Ministrów i jury, w którym zasiadali m.in. Andrzej Wajda i Andrzej Łapicki czy Nagroda "Andrzeja" przyznaną przez Kabaret Elita.

Poza indywidualną działalnością sceniczną kabaret Koń Polski a dokładniej Leszek Malinowski jest pomysłodawcą i gospodarzem corocznego Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, którego początki sięgają roku 1995.

Któż nie zna Mariana i Heli? Ten duet jest już hitem na estradzie kabaretowej a to nie wszystko, co Koń Polski ma nam do zaoferowania! Przekonajcie się sami wybierając się na występ.
Pin It