Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

kabaret-ciach2Kabaret założony zimą 1994 roku przez Janusza Rewersa, Tomasza Kowalskiego, Zbigniewa Gawrońskiego, Mariusza Matysika, Adama Magiera i Małgorzatę Czyżycką – wówczas studentów ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (dziś Uniwersytet Zielonogórski).

Obecnie grupa występuje w składzie: Małgorzata Czyżycka, Tomasz Kowalski i Leszek Jenek (od 2005 r.). W przeszłości w kabarecie Ciach występowali również Janusz Rewers (do 2014r.), Jarosław Marek Sobański (obecnie kabaret Słuchajcie) i Przemysław Żejmo (obecnie kabaret Jurki).

Jak na kabaret założony w Zielonej Górze przystało grupa związana jest z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym.

Za swą twórczość zdobyli liczne nagrody na prestiżowych przeglądach, między innymi: II Nagrodę na X Przeglądzie Kabaretów PaKA, Grand Prix na I Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka, I Nagroda na I Rybnickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek czy III Nagroda na XI Przeglądzie Kabaretów PaKA.

Kabaret Ciach prezentuje swe żarty w przeróżnej tematyce, choć raczej nie poruszają oni zagadnień politycznych. Często współpracują z innymi kabaretami podczas dużych letnich imprez kabaretowych. Wykreowane przez nich postacie na długo zapadły w pamięć fanom kabaretu.

Pin It