Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

Kabaret ELITAKabaret założony został przez ówczesnych studentów Politechniki Wrocławskiej Tadeusza Drozdę i Jana Kaczmarka w 1969 roku we Wrocławiu. Od 1973 roku Kabaret współpracuje z Programem III Polskiego Radia, tworząc magazyny satyryczne m.in. Studio 202 i 60 minut na godzinę. Obecnie jego skład tworzą Jerzy Skoczylas, Leszek Niedzielski i Stanisław Szelc. Poza założycielami wczesniej występowali w nim również Roman Gerczak i Juliusz Mazur.

Od 1973 roku Kabaret współpracuje z Programem III Polskiego Radia, tworząc magazyny satyryczne m.in. Studio 202 i 60 minut na godzinę. Najstarszym programem kabaretowym stworzonym przez tę formację jest "Sprasowane twarze" stworzony w roku 1969.

Nagrody, które zdobyli przez czas swego działania to trzykrotna Nagroda w Turnieju o Trójząb Neptuna na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA oraz Nagroda za piosenkę Czym kurna chata bogata na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Ogromny dorobek artystyczny tej grupy oraz niesamowite doświadczenie jakie zdobyli sprawiły, że Kabaret Elita bawi widzów niezmiennie od wielu lat. Zapraszamy na występy tej formacji, zobaczmy kawałek historii.
Pin It