Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

tadeusz-drozda-newPolski satyryk, komik, aktor i konferansjer urodzony 3 kwietnia 1949 w Brzegu Dolnym. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej.

Debiutował w kabarecie Elita, który założył wraz z Janem Kaczmarkiem, lecz nie jest to jedyna formacja, w której występował. W 1978 roku w Warszawie stworzył kabaret Na parę, we współpracy z Bohdanem Łazuką i Januszem Gajosem. Następnie wraz z Ludwikiem Klekowem kabaret Drozd.

W latach 1995-2001 z Januszem Rewińskim i Krzysztofem Piaseckim prowadził cykliczny program "Dyżurny Satyryk Kraju". Później prowadził również program "Śmiechu Warte" a także talk-show "Herbatka u Tadka". Pisywał on felietony do "Angory", "Życia Warszawy", "Super Expressu" i "Nowego Dnia".

Niewiele osób wie, że jest on autorem i kompozytorem wielu znanych piosenek, między innymi "Parostatek" z repertuaru Krzysztofa Krawczyka oraz, że jest on ciotecznym bratem aktora Cezarego Żaka.

W 2001 roku aktor otrzymał I nagrodę na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku w kategorii najlepszy talk show za program Herbatka u Tadka a w roku 2000 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pin It