Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

cezary-pazuraPolski aktor filmowy, kabaretowy i telewizyjny, komik, piosenkarz, reżyser. Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim, w którym ukończył Liceum Ogólnokształcące. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. Zaraz po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę w Teatrze Ochoty w Warszawie, później w latach 1992-93 pracował w Teatrze Powszechnym.

Jako aktor debiutował w 1986 w przygodowym filmie Waldemara Podgórskiego "Czarne Stopy". Jego filmografia jest bardzo długa, zagrał między innymi w takich filmach jak "Psy", "Kiler", "Sara" czy "E=mc²". Grał także w znanych serialach telewizyjnych takich jak 13 Posterunek, czy Faceci do wzięcia (którego jeden odcinek reżyserował). Ponadto reżyserował film "Weekend" oraz serial "Ludzie Chudego".

Cezary Pazura znany jest także z doskonałego dubbingu do takich filmów animowanych jak "Epoka Lodowcowa" czy "Asterix i Obeliks" choć oczywiście lista ta jest znacznie dłuższa.

Początek kariery kabareciarza i komika, rozpoczął zakładając własny kabaret - Kabaret z Pazur-em. Inne jego programy kabaretowe to "13 Posterunek na żywo", "Przystojny jestem" oraz "B.U.T. Bardzo Uniwersalne Tematy". Wystąpił również jako komentator w telewizyjnym programie "Stand.up: Zabij mnie śmiechem".

Cezary Pazura w swych żartach łączy sytuacje z zycia każdego z nas z tym, co przytrafia się jemu - osobie bardzo rozponawalnej. Historie, które opowiada niezmiennie bawią od wielu lat. Współpracował z wieloma znanymi grupami kabaretowymi, co tylko podkreśla jego umiejętności bawienia szerokiego grona odbiorców.

1
2


Pin It