Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

Maciej StuhrUrodzony 23 czerwca 1975 w Krakowie, polski aktor filmowy i teatralny oraz artysta kabaretowy. Jest synem znanego aktora Jerzego Stuhra. Wszechstronnie wykształcony - ukończył psychologię oraz aktorstwo.

Debiut jego kariery aktorskiej miał miejsce w serialu Krzysztofa Kieślowskiego Dekalog X, w którym zagrał rolę Piotrka, u boku swojego ojca Jerzego Stuhra. Poza tym szerokie grono widzów zna go z wielu popularnych polskich filmów takich jak "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota" czy "Listy do M". Wielokrotnie udziela on swego głosu w filmach animowanych, między innymi w "7 krasnoludków - historia prawdziwa", "Kurczak Mały" i "Kajko i Kokosz".

Nagrodzony został wielokrotnie zarówno za działalność kabaretową, jak i aktorską. Skupiając się na karierze kabaretowej były to osiągnięcia podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry oraz krakowskiego przeglądu kabaretów PAKA.

Talent i swobodę sceniczną demontrował również kilkakrotnie prowadząc duże wydarzenia takie jak: Gala wręczenia Europejskich Nagród Filmowych w Warszawie – 2006 (wspólnie z Sophie Marceau), Jedyna taka Dwójka – 40. urodziny – 2010 (wspólnie z Grażyną Torbicką) oraz Kabareton Opolski – 2005 (wspólnie z Robertem Górskim i Mikołajem Cieślakiem).
Pin It