LogowanieZadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474


jarek@polskiekabarety.pl

Jesteś tutaj: Strona GłównaKrzysztof Piasecki

Krzysztof Piasecki

krzysztof piaseckiPolski satyryk, artysta kabaretowyi dziennikarz. Urodził się 19 lipca 1949 we Wrocławiu, gdzie spędził pierwsze 30 lat życia. Podjął studia zarówno na Politechnice Wrocławskiej (Wydział Mechaniczny i Mechaniczno-Energetyczny) i Uniwersytecie Wrocławskim (Kulturoznawstwo), jednak ich nie ukończył. Mimo to, podczas tego okresu zajmował się bardzo aktywnie działalnością kabaretową, co tylko pomogło wzmonić jego wielki talent.

Z Krzysztofem Szczuckim stworzył duet "Brylantowe szpilki", tworzyli oni piosenki głównie na przeglądy piosenki turystycznej, lecz zdobyli za nie wiele nagród. Przez 4 lata zajmował się współprowadzeniem aducji radiowych "Studio 202". W październiku 1981 został członkiem warszawskiego kabaretu Pod Egidą. W latach 1995-2001 z Januszem Rewińskim i Tadeuszem Drozdą prowadził cykliczny program "Dyżurny Satyryk Kraju". Inne programy, których prowadzeniem się zajmował to "Ale plama", "Śmiechu warte" oraz "Szkoda Gadać".

Nagrody, które otrzymał on podczas przeróżnych przeglądów, konkursów i plebiscytów można by wymieniać bardzo długo. Na wymienienie na pewno zasługują: Nagroda podczas Festiwalu Opolskiego w 1973 roku, Nagroda Publiczności za Festiwalu Dobrego Humoru za współautorstwo „Ale Plama” 2002, Nagroda na Festiwalu Dobrego Humoru za współautorstwo programu „Szkoda Gadać” 2008 i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne osiągnięcia artystyczne” 2010.

Występ Krzysztofa Piaseckiego to jeden z najlepszych pomysłów na wykorzystanie czasu wolnego. Artysta ten przeniesie nas w swój świat, wypełniony wyrafinowanym humorem i dobrą piosenką.

Krzysztof Piasecki

Organizacja Imprez Kabaretowych: (+48) 601 791 474
Początek strony