Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

krzysztof piaseckiPolski satyryk, artysta kabaretowyi dziennikarz. Urodził się 19 lipca 1949 we Wrocławiu, gdzie spędził pierwsze 30 lat życia. Podjął studia zarówno na Politechnice Wrocławskiej (Wydział Mechaniczny i Mechaniczno-Energetyczny) i Uniwersytecie Wrocławskim (Kulturoznawstwo), jednak ich nie ukończył. Mimo to, podczas tego okresu zajmował się bardzo aktywnie działalnością kabaretową, co tylko pomogło wzmonić jego wielki talent.

Z Krzysztofem Szczuckim stworzył duet "Brylantowe szpilki", tworzyli oni piosenki głównie na przeglądy piosenki turystycznej, lecz zdobyli za nie wiele nagród. Przez 4 lata zajmował się współprowadzeniem aducji radiowych "Studio 202". W październiku 1981 został członkiem warszawskiego kabaretu Pod Egidą. W latach 1995-2001 z Januszem Rewińskim i Tadeuszem Drozdą prowadził cykliczny program "Dyżurny Satyryk Kraju". Inne programy, których prowadzeniem się zajmował to "Ale plama", "Śmiechu warte" oraz "Szkoda Gadać".

Nagrody, które otrzymał on podczas przeróżnych przeglądów, konkursów i plebiscytów można by wymieniać bardzo długo. Na wymienienie na pewno zasługują: Nagroda podczas Festiwalu Opolskiego w 1973 roku, Nagroda Publiczności za Festiwalu Dobrego Humoru za współautorstwo „Ale Plama” 2002, Nagroda na Festiwalu Dobrego Humoru za współautorstwo programu „Szkoda Gadać” 2008 i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne osiągnięcia artystyczne” 2010.

Występ Krzysztofa Piaseckiego to jeden z najlepszych pomysłów na wykorzystanie czasu wolnego. Artysta ten przeniesie nas w swój świat, wypełniony wyrafinowanym humorem i dobrą piosenką.
Pin It