Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

grzegorz-halamaPolski artysta kabaretowy, parodysta, aktor teatralny i filmowy, członek i założyciel Kabaretu Grzegorz Halama Oklasky, który obecnie współtworzy z Jarosławem Jarosem. Poprzednio w grupie tej występowali Marcel Chyrzyński i Marek Grabie. Jego kariera kabaretowa to nie tylko Grzegorz Halama Oklasky, wcześnie był to Kabaret Bez Oparcia i Kabaret HiFi.

Związany jest z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym, wcześniej brał udział w wielu projektach nieistniejącej już wytwórni A'YoY. Jest absolwentem Technikum Elektroniczno – Elektrycznego w Koszalinie oraz Studium Aktorskiego L'Art Studio w Krakowie. Razem z Markiem Grabie napisał scenariusz serialu komediowego emitowanego przez stację Comedy Central, pt. Było sobie porno, który zajął 7. miejsce w rocznym zestawieniu najlepiej oglądanych programów tej stacji.

Poza własną działalnością artystyczną oceniał także jako juror starania innych podczas Międzynarodowego Festiwalu Wytwórni Filmów A'YoY w roku 2003, Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej PrzeWAŁka 2006 i Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA 2006.

Jako prowadzący sprawdził się między innymi na Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową OSPA w 2003 roku, Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej PrzeWAŁka w roku 2005 oraz Mazurskiej Nocy Kabaretowej, którą prowadził wraz z Arturem Andrusem.

Ponadto w swojej działalności artystycznej wielokrotnie dubbingował znane postaci z bajek dla dzieci.
Pin It