LogowanieZadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474


jarek@polskiekabarety.pl

Jesteś tutaj: Strona GłównaAndrzej Grabowski

Andrzej Grabowski

andrzej-grabowskiPolski aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista. Urodził się 15 marca 1952 w Chrzanowie. W 1974 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Niedługo po tym rozpoczął pracę aktorską na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zagrał w wielu filmach, które odniosły duży sukces w polskiej kinematoografi. Były to między innymi "Ogniem i mieczem", "E=mc² " czy "Zróbmy sobie wnuka". Do najnowszych należą "Drogówka" i "Pod mocnym aniołem". Szerokiemu gronu widzów znany jest przede wszystkim z roli Ferdynanda Kiepskiego z serialu "Świat Według Kiepskich", w którą wciela się od wielu lat. Jego doświadczenie obejmuje również kilka ról dubbingowych.

W listopadzie 2010 roku, Andrzej Grabowski wydał swoją pierwszą płytę "Mam prawo...czasami... banalnie". Znalazło się na niej trzynaście utworów, do których muzykę napisali Marcin Lamch, Przemysław Pacan i Krzysztof Niedźwiecki, natomiast autorami tekstów byli min. Jan Nowicki, Andrzej Poniedzielski i Krzysztof Nowak.

Artysta wielu talentów, zarażający swoim optymizmem każdego widza. Historie, które opowiada podczas swych występów bawią niezmiernie nawet największego ponuraka.

Andrzej Grabowski

Organizacja Imprez Kabaretowych: (+48) 601 791 474
Początek strony