Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

alosza-awdiejew-netAlosza Awdiejew urodził się w 1940 w Stawropolu, na północnym Kaukazie, tak więc z pochodzenia jest Rosjaninem. Ukończył muzyczną szkołę średnią w Moskwie, początkowo występował na amatorskich koncertach.

W dalszych latach rozpoczął studia anglistyczne na Uniwersytecie Moskiewskim. Wtedy właśnie udzielał się licznych występach kabaretów studenckich. Związany był również z teatrem i pantomimą. Jego przygoda z Polską rozpoczęła się, gdy otrzymał na drugim roku studiów stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na polonistyce na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadził aktywne życie naukowe: obronił doktorat i zrobił habilitację, pracował w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów politycznych i Międzynarodowych UJ, brał udział w wielu konferencjach. Swoje początki artystyczne w Polsce miał na scenie Piwnicy pod Baranami śpiewał tam rosyjskie romanse połączone z satyrą. Poza działalnością satyryczną Zagrał w filmach Agnieszki Holland Europa Europa i Gorączka, oraz produkcjach telewizyjnych Ekstradycja czy Złotopolscy. Na początku lat 90-tych założył własny zespół z kontrabasistą Kazimierzem Adamczykiem i gitarzystą Markiem Piątkiem. Trio swoją muzyką uświetniało koncerty w Polsce, Francji, Izraelu, USA, Hiszpanii i Niemczech. Zespół wydał 10 płyt z muzyką cygańską i romansami z Odessy.

Występy tego artysty pokazują, jak utalentowanym jest on człowiekiem. Łączy w sposób niezwykle błyskotliwy działalność muzyczną, satyryczną i naukową.
Pin It