Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

Jacek-FedorowiczUrodził się 18 lipca 1937r. w Gdyni. W 1960 roku ukończył studia na Wydziale Malarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Jego życie studenckie kręciło się wokół kabaretu Bim-Bom, którego był współzałożycielem razem ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą.

Jeszcze w czasie studiów rozpoczął współpracę z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą lokalną i ogólnopolską, tj. "Dookoła świata", "Po prostu", "Dziennik Bałtycki", "Szpilki". W drugiej połowie lat 60. występował w Telewizji Polskiej, gdzie współtworzył m.in. z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe, Kariera i Runda. W Radiowej Trójce był współautorem radiowego magazynu satyrycznego 60 minut na godzinę.

Wraz z Piotrem Skrzyneckim prowadził pierwszy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 60. i 70. często występował na estradzie, najpierw w Kabarecie Wagabunda (m.in. z Marią Koterbską, Mieczysławem Czechowiczem i Bogumiłem Kobielą), potem w programie Popierajmy się (z Bohdanem Łazuką, Tadeuszem Rossem, Piotrem Szczepanikiem i Ryszardem Markowskim), a później, do stanu wojennego, w indywidualnych wieczorach autorskich.

W latach 90. zaczął prowadzić w TVP program Dziennik Telewizyjny, który następnie przeszedł metamorfozę z programu o charakterze politycznym na program rozrywkowy.

Zagrał w wielu filmach, wydał wiele książek i artykułów oraz zdobył liczne nagrody za swoją działalność a także został odznaczony przez Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Order ten odebrał 21 marca 2011 z rąk Bronisława Komorowskiego.
Pin It