Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

1Urodził się 24 kwietnia 1950r. w Kaliszu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Zadebiutował 1. czerwca 1974 roku na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Związany był także z teratrem Atenum w Warszawie.

W 2007 r. prowadził program Dzień Kangura wraz z Agatą Młynarską w Polsacie. W programie Piotr Bałtroczyk na żywo prezentował z kolei aktualną sytuację polityczną w Polsce. W 2009 roku prowadził program Uważaj na kioskarza w TVP2. Od kilku lat występuje w programie HBO na Stojaka emitowanym na antenie HBO i HBO Comedy. Swoją sztukę aktorską pokazał w filmach Tulipan, Pewnego letniego dnia, Ocalić miasto i w wielu jeszcze innych produkcjach filmowych oraz telewizyjnych m.in. w Alternatywach 4 kreując postać doktora Zdzisława Kołka.

Z całą pewnością jednym z jego wielkich atutów jest talent do parodiowania i naśladowania głosów różnych postaci. Użyczał on swego głosu między innymi w filmach animowanych takich jak "Raratuj", "Kurczak Mały" czy "Odlot". Znany jest z naśladowania głosu Lecha Wałęsy, Adama Michnika, Tadeusza Mazowieckiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Andrzeja Leppera a nawet Jana Pawła II.

W roku 1984 otrzymał Nagrodę II stopnia Przewodniczącego Komitetu do spraw Radia i Telewizji za kreacje, jakie tworzył przez lata dla Radia i Telewizji, w 1991 otrzymał Wiktora, a w 1995 Złotą Odznakę w plebiscycie TeleRzeczpospolitej-Złota Piątka.
Pin It