Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

marian-opaniaPolski aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy urodzony 1 lutego 1943 roku w Puławach. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach, a następnie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Debiutował w noweli Warszawa w filmie Miłość dwudziestolatków (L’amour a vingt ans) Andrzeja Wajdy w 1962 r. Z kolei na deskacteatralnych zadebiutował w Teatze Klasycznym w Warszawie. Przez trzynaście lat swojej kariery aktorskiej pracował w Teatrze Klasycznym w Warszawie. Od 1993 roku jest związany z Teatrem Ateneum. Wielorotnie pojawiał się na ekranach telewizyjnych. Zagrał w serialu Prawo Agaty, dyrektora naczelnego szpitala w Leśnej Górze w serialu Na dobre i na złe oraz w 13 posterunku – tatę Kasi i w 2 i 3 części Ekstradycji.

Aktor ten znany jest również z dubbingowania wielu postaci w znanych filmach animowanych takich jak: Flinstonowie, Stuart Malutki, Królewna Śnieżka i siedmiu kransoludków czy Oliver Twist.

Kunszt aktorski i kabaretowy aktora został doceniony przyznając mu Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, Nagrodę za najlepszą rolę męską na Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej za rolę w spektaklu Moskwa-Pietuszki oraz odznaczając go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za niebagatelny wkład w rozwój polskiego życia kulturalnego.

Marian Opania podczas swoich występów niesamowicie bawi publiczność licznymi piosenkami, anegdotami, wypełnionymi wspaniałym humorem, który dociera do szerokiego grona odbiorców. Jego talent aktorski połączony z wspaniałą osobistością są kluczem do scenicznego sukcesu.

Pin It