Zadzwoń (+48) 61 424 28 24 lub 601 791 474

jarek@polskiekabarety.pl

Stefan FriedmannArtysta wielu dziedzin: aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, radiowy, pisarz, scenarzysta, artysta kabaretowy.

W czasach nastoletnich aż do rozpoczęcia stanu wojennego udzielał głosu pierwszoplanowej postaci Eugeniusza „Gienka” Matysiaka w radiowym słuchowisku "Matysiakowie". Później został on zastąpiony przez Jerzego Bończaka. W latach 1968–1974 był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. W serialu TVP "Na kłopoty...Bednarski" był odtwórcą głównej roli. Wraz z Januszem Koftą stworzył duet radiowy, który tworzył cykle "Fachowcy" i "Dialogi na cztery nogi". Samodzielnie prowadził także program w Radiowej Trójce „Korek”. Jako główna postać występował również w magazynie „60 minut na godzinę”. Przez dwa lata był gospodarzem teleturnieju "Poszukiwacze Skarbów".

Wydał książki i płytę satyryczną, na której znalazł się m.in. piosenki: "Cienki Bolek", "Dziadek Prokop robi podkop", "Przemysłowa straż", "Jak pies w studni", "Country, country to mój kraj". Co ciekawe Stefan Friedmann służył do mszy prowadzonych przez Karola Wojtyłę.
Pin It